Petek Temizleme Servisi

Ankara Petek Temizleme Servisi

Arayın Çok Daha Fazla Detaylı Bilgi Verelim…

Bize Ulaşın:

0312 322 7777

PETEK TEMİZLEME ANKARA

ankara petek temizleme fiyatları
ankara petek temizleme fiyatları

 

Petek Temizliği yaptırarak hem ısı tasarrufu yaparsınız hemde daha çok ısınınırsınız.

Petek Temizliği sırasında evinizde Kirlenme olmaz.

Petek Temizliğ  3+1 (7-8 petekli) Daire için Yaklaşık 1 Saat Sürer

Kombi Petek Temizliği Kimyasal İlaç ile yapılır. İlaç Tesisatta birikmiş kurum kiraç ve tortunun hızla çözülmesini sağlar.

Tesisat içerisindeki pislik banyodan tahliye edilir. Tekrar tesisata su verilerek tüm peteklerin havası alınarak kullanıma hazır hale getirilir.

Petek Temizleme Fiyatı-Fiyatları yada ücreti için bizi Ankara geneli arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Telefon numaramız:  0312 322 7777

petek temizliği
ankara petek temizleme servisi

Soğuk havalarda ısınma evimizin ve işyerlerimiz konforudur. İstediğimiz kadar ısınmayan ortamlarda yaşamak ve çalışmak sıkıntı verici bir durumdur. Evimizde ve işyerimizde kullandığımız kalorifer, petek ve tesisatından verim almak büyük önem taşır. Yaygın olarak kullanılan kombi ile ısınmada kombi, petekler ve tesisattan oluşan sistemin optimum performansla çalışması ancak belli sürelerle yapılması gereken bakımların yapılması ile olur. Bu bakımların belli aralıklarla yapılmaması veya hiç yapılmaması durumu ısınma sorunlarıyla karşı karşıya kalınmasına neden olur. Bu durum ısınma sorununa neden olması yanında kombi, petek ve tesisatında ömrünü de kısaltır. Bu nedenle yılda bir kombi bakımının, yılda veya 2 yılda bir petek ve tesisat bakımının yapılması gerekir. Bu bakımların uzman ekipler tarafından bu iş üretilmiş özel ekipman ve özel kimyasallar ile yapılması uygundur.

Petek ve tesisat temizleme ile bakımının kullananlar tarafından çeşitli kaynaklardan öğrenilen bilgilerle ve satın alınan kimyasallarla yapılmaya çalışılması çoğu zaman yapılan işlemin neticesinde ısınma sorununun giderilememesi sonucunu doğurabileceği gibi uygun olmayan kimyasallarla yapılmaya çalışılan petek ve tesisat temizliği işlemi, cihaz ve tesisata da zarar verebilir.

Isınma sorunumuzun petek, tesisat ve bağlantı elemanlarından kaynaklanması durumunda yapılması gereken öncelikli iş uzman ekiplere petek, tesisat bakımının yaptırılmasıdır. Burada bakımdan anlaşılması gereken petek ve tesisatın temizliğidir. Petek ve tesisat temizliği kombi bakımından farklı bir işlemdir. Yıllık yaptırmamız gereken kombi bakımını yaptırmış olmak petek ve tesisattan kaynaklı ısı sorunlarını ortadan kaldırmaz. Kombiniz ne kadar kaliteli olsa ve ne kadar optimum seviyede çalışıyor olsa da petekler ve tesisat boruları ısı transferini ve su dolaşımını tam sağlayamazsa istenilen seviyede ısıyı sağlamak mümkün olmaz. Petek ve tesisattan kaynaklanan ısınma sorunlarında yapılan en önemli hata sorunun fark edilmeyip, kombi ısısını yükselterek ortamdaki ısının yükselmesini beklemektir. Bu yapıldığında bakımı yani petek ve tesisat temizliği yapılmamış sistemde daha yüksek, konforlu ısı talebine bağlı olarak daha fazla doğal gaz harcanması sonucunu doğurur. Bu durumda dahi istenilen ısıya ulaşılamayabilir. Bu nedenle petek ve tesisatla ilgili karşılaşılacak sorunlarda yapılacak öncelikli işlem petek ve tesisat temizliğinin yaptırılmasıdır.

Kombi Petek Temizleme Fiyatları Ankara

Konunun daha iyi kavranılabilmesi için öncelikle kombi ile ısınma sisteminden bahsedelim:

Kombi ile ısınma tesisatı içerisinde ısınma işlemini sağlayan sistem, kombi tarafından ısıtılarak tesisat ve petekler içerisinde devir yaptırılan belirli miktardaki su ile yapılmaktadır. Bu suyun devamlı sistem içerisinde dolaşması, ısınıp soğuması, yoğunlaşmasına ve sürtünme gibi nedenlerle zaman içerisinde petek ve borularda tortu, kireç, çamurlaşma, pas ve kurum oluşumuna neden olur. Oluşan bu tortu, kireç ve pas gibi katı maddeler zamanla petek diplerinde toplanır. Bu da suyun dolaşımını zorlaştırır ya da suyun petekteki tüm kanallara erişmesine engel olur. Bu nedenle devir daim işlemini düzgün yapamayan su, peteklerde istenilen ve belirlenen ısı seviyesine ulaşılamaması sonucunu doğurur. Bu da petek vanalarından veya termostattan ayarlanan ısı derecesine gelebilmek için kombimizi daha yüksek ısı derecesinde çalıştırma ihtiyacını doğurur. Bu durum daha fazla yakıt tüketmeye ve buna bağlı olarak ısınma faturalarının yükselmesine neden olur.

Peki petek ve tesisatımızda oluşan sorunları nasıl anlayabiliriz:

Petek ve tesisatta oluşan sorunlar; petekler üzerinde ısınmayan bölgelerin oluşması, peteklerin alt veya üst kısımlarının soğuk olması, peteklerin havasını alma işlemi yapıldığında petekten pis su gelmesi, evinizdeki sistemde bulunan en son peteğin ya da sondaki peteklerin hiç ısınmaması ya da kombiye en yakın petekten diğer peteklere geçtikçe ısının devamlı düşmesi sonucunu doğurur. Bu da peteklerinizin ve petekler arasındaki bağlantıyı sağlayan tesisatın kirli olduğu ve petek ve tesisat yıkama olarak ifade edilen petek ve tesisat bakımına ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Burada şu konuya da değinmekte fayda var. Bazı kullanıcılar tahliyeden suyu boşaltıp tesisata yeni su doldurarak sistemi temizlediklerini ve sorunları çözebileceklerini düşünebilirler. Ancak, suyun boşaltılması peteklerde oluşan maddeleri çıkaramayacağı gibi yeni eklenen suyun oksijen oranının yüksek olması nedeniyle suyun kireç oranı ile bağlantılı kireç oluşumunu da artırabilmektedir. Tuz ruhu, asit, porçöz v.b. kimyasal maddelerle yapılabileceği düşünülen petek temizliği ve tesisat yıkama işlemi petek, kombi ve tesisatınızda sorunlara da neden olabilir.

Şimdi de bu sorunlar karşısında ne yapabileceğimizi ifade edelim:

Bu sorunlar karşısında yapılabilecek en maktıklı ve öncelikli işlem petek tesisat yıkama işlemidir. Petek ve tesisat temizliği, peteklerde ve tesisatta oluşan bu maddelerin ve paslanma benzeri korozyonların uzman ekiplerce bu iş için üretilmiş makine ve bu iş için üretilmiş kimyasallarla temizlenmesi ve sistemden atılması için yapılan bir işlemdir.

En son olarak petek ve tesisat temizliğinin ne zaman ve nasıl yapılması gerektiğini belirtelim.

Petek ve tesisat temizliğinin havalar soğumadan yaptırılması uygundur. Ancak yapılan işlem gereği kışın yapılmasında da sorun yaratacak bir durum yoktur. İşlem yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. İşlem için en uygun mekan gidere en yakın olan tahliye vanasının bulunduğu banyodur. İşleme başlamadan önce kombi kapatılır. Kombiyi kapattıktan sonra tesisattaki su, banyonuzdaki tahliye vanası kullanılarak tahliye edilir. Banyodaki peteğin sökülmesi sonrasında ortaya çıkan 2 adet tesisat vanasından birine temizleme için üretilmiş makinenin hortumu bağlanır. Peteğin sökülmesiyle açığa çıkan diğer tesisat vanasına da ikinci hortumum ucu bağlanır ve hortumun diğer ucu tahliye için klozetin içine konulur. Makineye konulacak şebekeden alınan su ile temizlemede kullanılan makine çalıştırılır. Bu şekilde sistemde yer alan kirli su boşaltılırken, peteklerde birikmiş maddeler de petek ve sistemden tahliye edilir. İşleme temiz su gelene kadar devam edilir. Sonrasında makineye bu iş için üretilmiş temizleyici ve koruyucu kimyasal madde konularak tesisata aktarılır. Kombinin basıncı ayarlayıp, peteklerin havası alındıktan sonra kombi 1 saat çalıştırılarak kimyasal maddenin petek ve tesisatta dolaşması sağlanır. Bu şekilde tesisatın tüm parçalarında gezen kimyasal madde tesisatın metal parçalarında suyun temizleyemediği kalıntıları temizler. 1 saat sonrasında kimyasal madde sistemden çıkartılabileceği gibi kullanılan kimyasal maddenin içeriğine bağlı olarak sistemde kalması da uygun görülebilir.

Petek temiziği Fiyatları ankara, ankara batıkent petek temizleme, petek temizliği ankara çankaya, petek temizleme ankara dikmen, petek temizliği ankara dikmen, ankara eryaman petek temizleme, petek temizleme ankara fiyat, petek temizliği ankara fiyat, kombi petek temizleme fiyatları ankara, kalorifer petek temizleme fiyatı ankara, petek temizleme ankara keçiören, petek temizleme kimyasalı ankara, kombi petek temizleme ankara, kalorifer petek temizleme Petek temiziği Fiyatları ankara, ankara batıkent petek temizleme, petek temizliği ankara çankaya, petek temizleme ankara dikmen, petek temizliği ankara dikmen, ankara eryaman petek temizleme, petek temizleme ankara fiyat, petek temizliği ankara fiyat, kombi petek temizleme fiyatları ankara, kalorifer petek temizleme fiyatı ankara, petek temizleme ankara keçiören, petek temizleme kimyasal ile ankara, kombi petek temizleme ankara, kalorifer petek temizleme petek temizleme mamak, petek temizleme firmaları ücreti, petek temizliği ankara sincan, ankara petek temizleme servisi, ankara sincan petek temizleme

Ankara Geneli kombi petek temizliği radyatör tesisat yıkama konunusunda en uygun fiyatı fiyatları ücreti vererek hizmet verdiğimiz semtler şunlardır:  Çankaya, Mamak, Keçiören, Yenimahalle, Sincan-Etimesgut, Batıkent, Eryaman, Dikmen, Çayyolu, Akdere, Pursaklar, Balgat, Öveçler, Gölbaşı, Demetevler, Ostim,  100. Yıl , Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Altındağ, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Ankara, Bağlum, Bahçelievler, Balgat, Batıkent, Birlik Mahallesi, Cebeci, Cevizlidere, Çankaya, Çayyolu, Ümitköy, Gölbaşı, Demetevler, Dikmen, Emek, Esertepe, Eryaman, Esat, Etimesgut, Etlik, Gaziosman,cankaya Tuzluçayır, Ufuktepe, Yenimahalle